ربات Hubo

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
ربات Hubo که توسط  مرکز تحقیقات علوم و تحقیقات پیشرفته کره جنوبی توسعه داده شده بود، توانست مشعل المپیک زمستانی  2018 را حمل کند.
یکی از جالب ترین موارد حضور ربات ها در میان انسان ها، حضور این ربات ها در مراسم های ویژه انسان ها است. ربات Hubo به تازگی توانسته مشعل المپیک زمستانی  2018 را در شهر دائجون  (Daejeon) در کره جنوبی حمل کند. این ربات از یک ابزار روی بازویش برای حفظ تعادل و حمل مشعل استفاده کرده بود که در نوع خود بسیار جالب و قابل توجه بوده است.

بر اساس ادعای وب سایت رسمی المپیک، Hubo اولین رباتی نیست که مشعل المپیک را حمل کرده است. اوایل سال جاری میلادی یک ربات توانست به مشعل المپیک زمستانی برای حمل زیر آب کمک کند. جالب اینجا است که این ربات توانست با شعله روشن مشعل المپیک را به مقصد برساند.
بازی های المپیک زمستانی قرار است از فوریه 2018 در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی شروع شود و تا آن زمان 85 ربات به صورت داوطلب، درخواست حمل مشعل المپیک زمستانی را کرده‌اند.

Hubo یک ربات شبه انسان است که روی دو پای خود می‌ایستند. این ربات اولین بار در ژوئن سال 2006 معرفی شد و تا به امروز جوایز و افتخارات بسیار زیادی دریافت کرده است. Hubo دارای سیستم تشخیص صدا است و می‌تواند با انسان ارتباط برقرار کند.
اقدام نمادین برای حمل مشعل المپیک زمستانی توسط ربات ها می‌تواند نشانه ای مهم از آینده روشن این ابزارهای هوشمند به حساب بیاید.

+ نوشته شده در  جمعه یکم دی ۱۳۹۶ساعت 11:35&nbsp توسط انصاری  | 

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 13:06
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها